داستان “عزاداران بَیَل” نوشته غلامحسین ساعدی (قسمت اول)

azadaran

داستان ” عزاداران بَیَل” نوشته علامحسین ساعدی

اجرا : مریم مهدوی ( نارسیس )

موسیقی : استاد پرویز مشکاتیان

انتخاب موسیقی : امیر حسین

شاید بتوان معروفیت داستان “عزاداران بیل” را با فیلم سینمایی ” گاو” که برگرفته از این مجموعه داستان غلامحسین ساعدی میباشد، برابر دانست . وقایع این داستان در روستایی به نام “بَیَل” میگذرد و مانند دیگر نوشته های غلامحسین ساعدی این داستان هم ریشه در فقر اجتماعی و فرهنگی ، جهالتها و خرافاتی است که انسان زمانه روایت داستان با آن روبروست.

8 دوست داشتمش

4 Responses

 1. Sepid says:

  لطفن بگيد كه قسمت بعد كي مياد؟؟

 2. مازیار says:

  سلام به همه قاصدکی ها. ممنمنم
  نارسیس عزیز دو سوال جدی ازت دارم اولیش اینکه به نظر میرسه اصلا علاقه ای به ادبیات غیر فارسی ندارید :( آخه چرا ;( … صادقانه میگم یکی ار آرزوهامه که یکی از آثار درخشان ادبیات جهان رو با صدای شما بشنوم.
  دوم اینکه چرا یه آرشیو برای داستانهایی که خوندید نداری. چرا اینها رو از شیفته‌گان صدا و احساسات بی نظیرت در انتخاب داستانها دریغ میکنیی..

 3. امیرحسین says:

  دوست عزیز اگه سایت رو مرور کنید میتونید داستانهای دیگه نارسیس رو بخصوص از ادبیات ملل بشنوید.

 4. نارسیس says:

  مازیار عزیز سلام و سپاس فراوان بابت این همه لطف و محبتی که من دارید .
  همون طور که امیرحسین گفتند من در همین سایت اجراهایی مثل همشهری کبوتر رومن گری ، خمره ی لوئیجی پیر آندلو و یستردی هاروکی موراکامی قرار داره که می تونید با ورود به بخش ادبی در قسمت بالای سایت و یا کلیک روی اسم من در قسمت برچسب ها بهشون دسترسی پیدا کنید .
  علاوه بر اون در وبلاگ من هم میتونید به اجراهای بیشتری دست پیدا کنید . فکر کنم از عشق سال های وبای گابریل گارسیا مارکز ِ من خوشتون بیاد :
  http://ketabnar.persianblog.ir/post/36/