گلستان سعدی، باب اول، حکایت اول تا ششم

golestan

گلستان ، باب اول – در سیرت پادشاهان – حکایت اول تا ششم 

اجرا : نارسیس

زیر نظر : فریبا فعال

انتخاب و تنظیم موسیقی متن : محمد

موسیقی زمینه : آلبوم ضرب اصول – استاد فرامرز پایور

در ادبیات ایران و جهان ، گوهرهای فراوانی وجود دارد که بالطبع از نظر اهمیت و ارزش با یکدیگر متفاوتند . این تفاوت مربوط به سطح نوشتار ، مفاهیم موجود در متن و یا مدت زمانی که از نگارش اثر می گذرد است . بنابراین ، کم اند گوهرهایی که از هر جهت خیره کننده باشند ، و نه تنها این تاثیر خود را در طول قرون متمادی از دست نداده باشند ، بلکه روز به روز بر جلوه ی آن ها افزوده شده باشد .
گلستان از دردانه های جهان ادبیات است که در سال 656 هجری قمری به قلم توانای شیخ مصلح الدین مشرف الدین سعدی شیرازی به رشته ی تحریر درآمده . زیبایی این اثر همه جانبه بوده و مفاهیم ، قلم بی نظیر و عبور از مرزهای زمان و مکان را شامل می شود .
زبان گلستان ، نثر و نظم آمیخته با یکدیگر است که برای بیان مفاهیم اخلاقی ، اجتماعی و حتی گاها عرفانی به کار گرفته شده است . کتاب با دیباچه آغاز می شود و در هشت باب ادامه پیدا می کند که هر باب شامل حکایات و پندهایی شیرین مرتبط با عنوان خود است .
برای شنیدن دیباچه گلستان می توانید بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
در آخر از شنوندگان عزیز تقاضا داریم در صورت مشاهده هر گونه اشکال و یا ضعف در این کار ، ما را در ارتقای آن یاری فرمایند .

M3321M-0048

2 دوست داشتمش

2 Responses

  1. درود بر همهء شما … ممنونم، با وجودی که اهل حکایتهای کتب قدیم نیستم اما واقعا دلنشین بود بسیار لذت بردم. کاش افتخار دوستی با شما رو میداشتم. این رو صادقانه بگم که گاهی حسرت میخورم که چرا یکی از اینهمه کتابهای فوق العاده و آثار ارزشمند جهانی با اون همه ذوق و استعداد و پیگیری که در همه شما مشهوده رو نمیخونید … خیلی دلم میخواد یه کتاب (مثلا داستان دو شهر) رو بصورت سریالی میخوندید مثل همون کاری که بصورت ناقص با ماشاالله خان در بارگاه هارون کردید … درهر صورت عاشقتونم،، نارسیس صدات بی نظیره دختر
    ارادتمندم مازیار از ایران

  2. نارسیس says:

    سلام مازیار جان
    سپاس فراوان بابت این همه انرژی خوب و نابی که می فرستی ، خیلی لطف داری .