داستان کوتاه چتر – نوشته ساناز سید اصفهانی

poster

داستان کوتاه چتر – نوشته ساناز سید اصفهانی

اجرا و تنظیم : رضا آبپاک

موسیقی : علیرضا حیدری

داستان کوتاه چتر گرچه به گفته نویسنده آن جزو بهترین اثار او نیست( خانم سید اصفهانی این داستان را در دوران دانشجویی نوشته اند) با اینحال اثری در خور توجه و خواندنی (و شنیدنی ) میباشد . فضا سازی و ساختار داستانی چذاب آن موجب شده مخاطب خود را در فضایی آشنا احساس کند و خط داستانی به آرامی ذهن را با خود میبرد و در نهایت با پایان بندی مناسب ذهن مخاطب را با خود همراه میکند.

لازم به ذکر است که این داستان صوتی حاصل همکاری مشترک گاهشنود قاصدک با گروه فرهنگی “کافه تئاتر، کتاب و هنر” با هدف  استفاده از استعداد های دوستان و فعالین عرصه فرهنگ و ادب فارسی با صدای زیبای آقای رضا آبپاک اجرا گردید و امید است که این همکاری دعوتی باشد برای تمامی دوستداران و علاقه مندان فعالیتهای گاهشنود قاصدک.

درباره نویسنده

خانم ساناز سیداصفهانی متولد ۱۴ آذر ۱۳۶۰ در تهران، از پنج سالگی وارد هنرستان عالی موسیقی شد و سپس به مدرسه ی هنر و ادبیات صدا و سیما رفت. او به صلاحدید ِ خانواده اش آموزش ِ ساز ِ تخصصی اش پیانو را در کنار ِ دروس مدرسه با اساتید برجسته ادامه داد. اولین نوشته ی او شعری به نام «زندگی» نام داشت که پیش از ورود به دانشگاه در روزنامه ی (ابرار) به چاپ رسید.
ایشان فارغ التحصیل رشته ی تئاتر با گرایش ادبیات دراماتیک از دانشگاه سوره اولین مجموعه داستانش تحت ِ عنوان ِ «کمپلکس ِ ناز» از انتشارات خجسته غیر مجاز اعلام شد، با این وجود چند داستانِ این مجموعه در ماهنامه ی ادبی گلستانه به چاپ رسید.

ساناز سیداصفهانی با روزنامه ها و مجلات ِ مختلفی از جمله، ماهنامه ی ادبی گلستانه، مجله ی نقش آفرینان، روزنامه ی همشهری، آسیا، اعتماد ملی، اعتماد، شرق، تهران امروز و ماهنامه ی ادبی رودکی در زمینه ی هنر نمایش و موسیقی فعالیت داشته است.

دومین کتاب ِ او، با عنوان ِ «خیال بازی» از انتشارات هیلا « ققنوس» در سال ۱۳۸۸ روانه ی بازار شد و سومین کتاب اش «کیش، مات» از انتشارات افراز در سال ۱۳۹۰ منتشر شد

از نمایشنامه های او، مونودرام (رکویئم برای شایسته) به کارگردانی وحید نفر در فرهنگسرای نیاوران اجرا شد.

تا کنون کتابهای دیگری از ایشان به چاپ رسیده که می توان به کتاب خیابان گاندی اشاره کرد.

درباره گروه فرهنگی “کافه تئاتر، کتاب و هنر”

کافه تاتر،کتاب و هنر با هدف مولد بودن در حرکت های فرهنگی و هنری و اعتلای روانی فارسی زبانان با گردآوری اهل هنر و ادب در کنار هم ،بعد از پی بردن به پتانسیل نرم افزار کاربردی تلگرام  و میزان باز نشر مطالب،در آن راه اندازی شد.که یکی از دست آورد های آن با توجه به دورانی که گوش دادن سهل تر از خوانش است کتاب صوتی حاضر می باشد.

جهت همکاری در کافه و اطلاع از هدایت نامه از لینک گروه

https://telegram.me/joinchat/BIZoGQB9ba2dndbbLBiNcw

و جهت استفاده از مطالب از کانال https://telegram.me/cafehumanity استفاده بفرمایید .

 

6 دوست داشتمش