بیست و چهارم می 2015، جذابیت و نخستین قدم در ارتباط؛ پیشنهاد

برنامه زنده 24 می ۲۰۱۵

موضوع برنامه: جذابیت و نخستین قدم در ارتباط؛ پیشنهاد

اجرا: احسان و پگاه

مهمان برنامه: سالار و لاله

موسیقی پخش شده:

سقف می ریزد: نیوش

ممد نبودی: کویتی پور

ماه ساکت: کیانا کیارس

پخش شده از استودیو سی جی اس ار دانشگاه البرتا، ادمونتون، کانادا

9 دوست داشتمش

7 Responses

 1. درسا says:

  به نظرم خانم لاله به عنوان مهمان برنامه خیلی نگاه سطح پایینی به خانم ها داره و خانم ها رو در چارچوب فکری آقایون تعریف میکنه. ایشون مهمان برنامه ست و یک انسانه می تونه هر نظری یا فکری (حتی اشتباه) داشته باشه، ولی چیزی که اشتباهه در این برنامه زنده اینه که سه نفر دیگه (بعنوان مجریان برنامه و عوامل این رسانه) هیچ واکنشی به این نگاه ضدزن نمیدن. نمی پرسن از ایشون که چرا خانم ها باید منتظر انتخاب شدن بمونن. چرا همه‌ش مهمه که آقایون چی فکر می کنن و چی می پسندن در یک خانم؟ و این عادی جلوه دادن ِ این طرزِ فکر اشتباه این پیام رو به شنونده میده که این طرز فکر و این نگاه ضدزن پذیرفته شده و مقبول هست. حالا باید بیایم در چارچوب ِ این نگاه‌ها و فرهنگ جنسیتی و ضدزن دنبال راه چاره باشیم که خانم ها چطور شوهر کنن زودتر و مجرد نمونن. حالا چرا این مهمه؟ چون تو همین فرهنگ و چهارچوب ضدزن دختر باید زودتر شوهر کنه و مجرد نمونه چون همون آقایی که خانم ها رو اینطوری می پسنده اونطوری نمی پسنده باید بیاد خرج بده و پشت زن باشه و چه و چه.
  واقعا از گاهشنود و عواملش انتظار نداشتم به این حد از نگاه ضدزن انقدر بی تفاوت و خنثی باشن!!!

 2. درسا says:

  مثال‌ها: مرد باش!!!
  وقتی یکی رو رد می کنی بعد طرف خیلی منطقی میذاره میره، خیلی “مردونه”!!
  این ها یعنی چی؟ یعنی مرد بودن خوبه؟ مردونه بودن خوبه؟ واقعا از شما افراد تحصیل کرده و عوامل رسانه ای اون هم خارج از ایران این میزان نگاه مردسالار بعیده!! واقعا بعیده!

 3. نازنین says:

  انتخاب موسیقی ها عالی بود! یکی از یکی بهتر. ممنونم :)

 4. مریم says:

  امیدوارم این کامنت رو قبل از برنامه ی امشب بخونین و تو برنامه مطرح کنین. دیدم یک خانمی تو صفحه فیس بوکتون نوشته بود اگر دختری در ادمونتون پا قدم شدم در رابطه و رابطه ش به نتیجه رسیده بیاد به عنوان نمونه بگه. خواستم بگم من نه تنها در ادمونتون که در ایران هم که بودم از هر پسری که خوشم می اومد پا جلو می ذاشتم. و در همین ادمونتون هم ازدواج کردم و هیچ موردی هم سر پا جلو گذاشتن نبوده.
  من اصلا برام عجیبه چطور خانم ها وقتی از یکی خوششون میاد می تونن منفعل باشن و کاری نکنن!! یه چیز دیگه ای هم که هست اگر از پسری خوشتون اومد و پیش قدم شدین و اون به صرف دلیل اینکه شما جلو رفتین رابطه رو نخواست همون بهتر که نخواست خوب! این چه منطق مسخره و بیخودیه!

 5. مریم says:

  salam

  mikhastam nazare khodam ro mabni bar nahveye bayane aghayoon begam :

  yeki inke az nazar e bande mard behtar ast shahamat bayane vazeh e nazaresh va inke mikhad ba man dae bokone ro dashteh bashe
  digar inke saboori lazem va hamchenin
  adabe lazem baraye doran e date kardan ro bedoonand.

  ba tashakkor

 6. ammar says:

  دوستان کمی منظم تر بفرمان موارد نبایدها و باید ها به تعبیر بهتر نکته بگن به نظر بهتره: پسرها نباید سبک سرانه برخورد کنند و انتظار احترام و جدیت داشته باشند – به عنوان مثال

 7. احسان says:

  تشکر فراوان از دوستانی که برنامه های ما رو دنبال می کنند، نقدهای بسیار خوب و جالب توجهی به صحبتهای میهمان برنامه مطرح شده. سعی کردیم تا حدی اونها رو در برنامه بعدی پوشش بدیم ولی متاسفانه امکان طرح همه اونها فراهم نشد. ما دوست داشتیم دوستان با دیدگاه مشابه شما در برنامه شرکت میکردند که جوابی به دعوتمون نگرفتیم. ممنون از اینکه همراه مایید.