سمینار نظام سلامت در کانادا (بخش سوم)

سمینار نظام سلامت در کانادا

برگزار کننده : انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه البرتا

ضبط : شهرام

تدوین : امیر حسین

برای همه دوستان مقیم کانادا همیشه روش کار سیستم بهداشتی و درمانی کانادا از ابهامات زیاده برخوردار بوده است . سوالات زیادی از قبیل درمانگاه ها و بیمارستانها و سیستم پذیرش بیمار، دکتر خانوادگی، چکونه به متخصص مراجعه کنیم، چگونه از خدمات پزشکی مثل آزمایشگاه و رادیولوژی استفاده کنیم و دندانپزشکی ها و هزینه های درمانی به چه صورت هست- همیشه در ذهن همه ساکنین کانادا بخصوص تازه واردین به این کشور وجود دارد .

در سلسله سمینار های انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه آلبرتا از آقای دکتر احراری دعوت شد که در خصوص سیستم بهداشتی و درمانی کانادا برای علاقمندان صحبت کنند که این سمینار با استقبال خوب دانشجویان و دیگر علاقمندان مواجه شد و آقای دکتر احراری بطور کامل در خصوص سیستم بهداشتب درمانی کانادا، حقوق بیماران، وظایف پزشکان، پزشک خانواده، هزینه های درمانی و چگونگی پذیرش بیمارستانها و درمانگاه ها در کانادا و بصورت خاص استان البرتا صحبت کردند و در نهایت به پرسشهای دوستان حاضر در این جلسه پاسخ گفتند .

نظر به اینکه فرصت شرکت در این سمینار برای بسیاری فراهم نشد و همینطور برای ایجاد امکان دسترسی همگان در سراسر دنیا به این سمینار از دوستان انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه آلبرتا خواهش کردیم تا این سمینار صدابرداری شده و در گاهشنود قاصدک منتشر گردد . در اینخصوص لازم است از دوست عزیزمان شهرام که این فایل صوتی را تهیه و در اختیار ما قرار دادند تشکر کنیم.

بعلت طولانی بودن زمان این فایل صوتی و برای سهولت در دانلود و شنیدن آن ، این فایل صوتی در سه بخش تقدیم شما دوستان میشود .

مباحث مطرح شده :

– چگونگی انتخاب پزشک خانواده
– سیستم ارجاع به متخصص
– اورژانس
– مراجعه به کلینیک
– خدمات 911
– خدمات درمانی برای کودکان
– بارداری در کانادا
– سیستم سلامت سالمندان
– بیمه های درمانی

و ……

 

ISAUA Canadian Health Care System Seminar

 

photo 1 (1)

 

 

2 دوست داشتمش

1 Response

  1. mitra says:

    ممنونم از بابت فایل صوتی مفید
    یه خواهش از شما دارم
    من دانشجوی ارشد مدیریت بیمارستان هستم، و هفته آینده سمیناری راجع به نظام بهداشتی درمانی کانادا دارم، ممکنه لطف کنین دو قسمت قبلی این سمینار رو برام ایمیل کنین
    متشکرم