همایش روز جهانی زن در ادمونتون

مراسم روز جهانی زن در روز شنبه هشتم مارس 2014 به همت انجمن فرهنگی ایرانیان ادمونتون IHSE و با همکاری انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه آلبرتا ISAUA در محل Telus center   برگزار شد . در این مراسم برنامه های گوناگونی چون شعر خوانی ، اجرای موسیقی زنده ، داستان خوانی و همینطور سخنرانی در زمینه زن و روز جهانی زن اجرا گردید و در کنار این مراسم نمایشگاهی از کار های دستی و فعالیتهای خانمهای علاقه مند در ادمونتون برگزار گردید .

1656081_641248632615174_2004194542_n

a03

a07

a10

a11

8 دوست داشتمش

11 Responses

 1. Maryam says:

  Hi IHSE
  Please remove these photos. Please respect our privacy. You were not supposed to publish these photos online. Please remove these photos
  Thanks

 2. admin says:

  دوست عزیز

  اینجا سایت گاهشنود قاصدک هست که به عنوان یک رسانه مستقل از سایر گروهها فعالیت می کنه. این مطلب یک گزارش خبری بوده از مراسمی عمومی که در ادمونتون برگزار شده و عکسها هم توسط گروه خبری گاهشنود گرفته شده.با این وجود جهت احترام به حریم خصوصی دوستان ایرانی و با درک محدویتهای فرهنگی ، عکسهایی که از چهره اشخاص گرفته شده بود رو حذف کردیم.

 3. Mitra says:

  با سپاس ویژه از رادیو گاه شنود که نقش مهمی‌ در جلب مخاطب برای این برنامه ایفا نمود. از همکاری صمیمانه‌تان بسیار سپاسگزارم.

 4. نسترن says:

  ممنون که عکس ها رو پاک کردین. این عکس ها بدون اجازه از افراد گرفته شده بودند و بعد هم بدون اجازه منتشر شده بودند که کار شایسته نیست. اگر قرار هست عکس گرفته بشه و جای عمومی منتشر بشه باید ابتدای برنامه اعلام بشه که این برنامه پوشش تصویری خواهد شد و اگر رضایت ندارید یا محل رو ترک کنین یا بیاین به عکاس بگین که عکستون رو نگیره.

  علاوه بر همه ی این ها من فکر می کنم شما فراموش کردین که گاهشنود یک رسانه (!!!) نیست. گاهشنود رادیو هست! رادیو هم کارش تهیه ی گزارش رادیویی ئه. نه وبلاگ نویسی و گزارش تصویری! این کار رو باید مثلا ماهنامه ی ایرانیان انجام بده که در گذشته هم انجام میداد. بنظر من گاهشنود بجای تقویت خودش در امور مرتبط با صدا و رادیو داره سعی می کنه شاخه به شاخه بپره و مخاطب کذایی جذب بکنه. در صورتی که این جزو تعریف کار یک رادیو نیست.

 5. محمد says:

  واقعاً جای تأسف داره برای دوستانی که انگار عادت کرده اند به همیشه نقاب بر چهره داشتن!

 6. Mitra says:

  با سلام،

  در همایش روز زن اطلاعیه مبنی بر عکاسی و فیلمبرداری از مراسم طبق قوانین دانشگاه آلبرتا بر روی هر دو درب ورودی سالن نصب گردیده بود. متن اطلاعیه به شرح زیر می‌باشد:
  Please note that photos and/or videos will be taken at today’s event, which may be used for promotional purposes.
  If you have any concerns about this, please speak to an event organizer or contact [ISAUA] at isaua@ualberta.ca
  با این وجود سایت گاه شنود قاصدک جهت احترام عکسهایی که از چهره اشخاص گرفته شده بود را حذف کردند.

 7. نسترن says:

  آقای محمد این بحث نقاب بر چهره نیست. من اینجا در هر برنامه مشابه انگلیسی شرکت کردم قبل از برنامه اطلاع دادن که عکس برداری میشه و در وبسایت فلان منتشر میشه. این احترام به عقاید و نظرات و حریم شخصی افراد هست

 8. حمید says:

  خانم نسترن با احترام
  همانطور که خانم میترا گفتند این موضوع به اطلاع رسانده شده بود که بیشتر برای تاکید بر یک موضوع بدیهی است. بخش اول پیامتان یک درخواست بود که قابل احترام است و دوستان ‍گاهشنود با سعه صدر قبول و اجرا کردند ولی مقصودتان از بخش دوم پیامتان مشخص نیست و موارد ذیل که نظر شخصی بنده است به اطلاع می رسانم
  ۱) رادیو یک رسانه است تعریف مختصری در ذیل آمده است
  Communication channels through which news, entertainment, education, data, or promotional messages are disseminated. Media includes every broadcasting and narrowcasting medium such as newspapers, magazines, TV, radio, billboards, direct mail, telephone, fax, and internet.
  ۲) سیاست گزاری برای رادیو توسط هیات اجرایی رادیو صورت می پذیرد. از نظر شخص بنده تمامی فعالیتهای ایشان در حوزه کاری یک رسانه است به علاوه هر فعالیتی که موجب ‍‍‍‍گردش اطلاعات در میان جامعه ایرانیان مقیم ادمونتون ‍‍گردد مفید و ارزشمند است
  ۳) اگر کمی منصفانه به فعالیت های رادیو گاهشنود نگاه کنیم متوجه می شویم که چ‍گونه این عزیزان با اختصاص وقت و عمر خود به توسعه کمی و کیفی برنامه های رادیو کمک نموده اند، اگر باری از دوش این عزیزان بر نمی داریم حداقل باری بر دوششان نگذاریم، بیاییم موضوعات را با هم تداخل ندهیم و به توسعه فعالیتهای جامعه ایرانی ادمونتون از هر طیف و گروهی کمک نماییم. بدیهی است همیشه راه برای پیشنهاد و انتقاد دلسوزانه باز است و بارها شاهد بوده ام که چگونه ایشان در هر برنامه دست یاری به سوی هموطنان دراز نموده اند
  موفق باشید
  حمید مختاری

 9. محمد says:

  سرکار خانم نسترن، توضیح در این مورد رو میترا جان خدمتتون ارائه کردن!
  اما من یک سئوال از شما دارم! اگر این عکس ها در صفحه فیس بوک شخصی یک نفر منتشر میشدن، اقدام شما چه بود؟
  یک سئوال اساسی تر که ممنون میشم من رو راهنمایی کنن! واقعاً اگر بحث نقاب نیست، میشه بفرمایین چه مشکلات احتمالی ای برای این امر وجود داره؟! شاید واقعاً بنده در جریان نیستم!

 10. نسترن says:

  خانم میترا،
  ممنون از اطلاع رسانی تون. پس کوتاهی از من بوده که پیغام رو دم در ندیده بودم!
  آقای حمید،
  من به زحمت هایی که بچه های گاهشنود میکشن واقف هستم و بخش دوم کامنتم هم همچنان برش مصر هستم که عکس برداری و تهیه گزارش تصویری کار رادیویی نیست. و کار مجله هست که خوب ماهنامه ایرانیان رو ما در ادمونتون داریم و دلیلی نداره رادیو این کار رو انجام بده. معنی همه ی این ها اینه که گاهشنود می تونست تو اون برنامه گزارش رادیویی تهیه بکنه که خیلی هم جذاب میشد. میشد یک بخش هایی از اجراهایی که انجام شد رو توش گنجوند.

 11. رضوان says:

  دوست خوب، نسترن عزیز:
  یکی از ویژگی های منحصربفرد عصر حاضر “همگرایی رسانه ها” است و اکنون ما با شبکه های تلویزیونی مواجهیم که پادکست های خود را به مخاطبان عرضه می کنند، در قالب شبکه های ویدئویی خانگی فعالیت می کنند و یا مطبوعاتی که وبسایت های خود را تقویت کرده و تبدیل به شبه خبرگزاری می شوند. در واقع این انگاره ذهنی شما مبنی بر اینکه رادیو نامیدن یک رسانه فقط به معنای فراهم آوردن محتوای شنیداری است مدت هاست نقض شده است؛ چراکه اگر چنین بود ما الان با شنیدن نام “رادیو گاهشنود قاصدک” باید انتظار می داشتیم که به صورت آنی (در لحظه) اگر پیچ رادیو را بچرخانیم صدای آن را خواهیم شنید و به طور خاص اشاره به “گوش کردن برنامه زنده رادیو قاصدک از یک دستگاه رادیو روی موج اف ام” داشت. در حالیکه بسیاری از ما حتی برنامه های زنده را با تاخیر (و به صورت پادکست) گوش می کنیم که خود نقض غرض رادیو نامیدن آن است. چرا که عالمان رسانه پادکست را رسانه ای متمایز از رادیو می دانند که اقتضائات خاص خود را دارد.
  در واقع رقابت امروز و البته دیرینه رسانه ها به سوی جلب هرچه بیشتر تعداد و توجه مخاطبان بوده و هست و این امر فارغ است از غلبه محتوا بر فرم. شاهد مثال این موضوع هم در گوشه سمت راست همین صفحه وجود دارد: “پربیننده ترین بر مبنای آمار گوگل”
  به هر روی برنامه ریزی، ضبط، ویرایش و تنظیم یک گزارش رادیویی با کیفیت حداقلی و مهارت حداکثری دست کم 3 الی 4 ساعت به طول می انجامد که اختصاص این زمان و انرژی برای یک رسانه داوطلبانه وغیرانتفاعی دست و دلبازی قابل تقدیری می طلبد. چه خوب بود که اگر شما این فرصت را داشتید گزارش کاملی از این برنامه تهیه کرده و در اختیار رادیو قرار میدادید.