پیشواز سال نو

بودن در حس و حال سال نو در کشوری که سال نو را در زمستان جشن میگیرند برای ساکنین این سرزمین یخزده خیلی مشکل هست . بخصوص اگر روز عید باید در ادامه روز های عادی زندگی به سر کار باشی و هیچ تفاوتی در اطراف  احساس نمیکنی . اما دلهای ایرانی های ادمونتون هنوز برای نوروز گرم است و از پیش از عید بساط سبزه و شیرینی و سفره هفت سین به راه و در فروشگاه های حیوانات خانگی نوای شیرین فارسی رو میشنوی و خانواده هایی که کنار اکواریوم ماهی های قرمز ایستاند را میبینی و شب  برنامه دید و بازدید ها بر پاست .

سالی که گذشت برای ما در گاهشنود قاصدک فراز و نشیبهای زیاد داشت . جمع کردن و هماهنگ کردن دوستانی که با ما همکاری دارند و همینطور تهیه برنامه های موجود در سایت و تهیه برنامه های زنده دارای فشار کاری بسیار زیادی بود که با همکاری دلسوزانه دوستان و فعالیت گروه های اجرایی در برنامه های زنده و پادکست میسر شد و من بعنوان عضو کوچکی از این مجموعه شاهد فعالیت دوستان در تمامی مقاطع فرهنگی و هنری و تهیه گزارش و تهیه خبر و غیره هستم و به جرات میتوان گفت که اگر عشق و علاقه دوستان به فعالیت در این زمینه نبود ، مطمئنا ما در میانه راه رها میکردیم و زحماتی که در دو سال گذشته کشیده شده همگی برباد میرفت . با اینحال همیشه در فکر بالا بردن کیفیت برنامه ها هستیم و هیچ حدی دلخواه ما نیست و هر روز سعی در بهتر شدن و بالا تر بردن سطح کیفی برنامه ها را داریم . خوشحالیم که امروز در ادمونتون برنامه زنده ما شنونده های زیادی دارد و آمار باور نکردنی بازدید های روزانه از سایت موید مورد توجه واقع شدن برنامه های ارائه شده در سایت است .

اما تهیه برنامه ها به سادگی نیست . متاسقانه این دشواری کارو زندگی شخصی برای همکاران ما که بصورت داوطلبانه برای ما برنامه سازی میکنند گهگاه باعث شده این دایره همکاری با دوستان علاقه مند محدود به یک قسمت کوتاه شده و یا کیفیت لازم رو نداشته باشد . مشکلات دیگری هم هست از جمله هزینه های نگهداری و سرویسهای جنبی سایت و همینطور تهیه ابزار و امکانات اولیه و لازم برای تهیه گزارش ها و برنامه های گاهشنود و چاپ بروشور و برگه های معرفی گاهشنود که دارای بار مالی قابل توجهی هست که تا مقداری از طرف گروه های اجرایی بصورت داوطلبانه تامین شد و اما این مشکل همچنان پابرجاست و به همین دلیل تصمیم گرفتیم برای تامین  قسمتی از هزینه ها اقدام به دریافت آگهی تبلیغاتی بر طبق موازین اخلاقی و ویژگی های محتوایی گاهشنود نماییم . طبعا کلیه درآمد های آگهی های تبلیعاتی صرف هزینه های گاهشنود خواهد شد و هیچکدام از همکاران ما بابت خدمات خود حقوقی دریافت نمیکنند .

سعی داریم با تلاش خود پایه گذار رسانه ای باشیم برای همه دوست داران زبان پارسی و با سیستم مدیریت پایدار که با تغییرات محیطی و موقعیتی قابلیت تطبیق داشته باشد و بدون تکیه بر وجود شخص و یا اشخاص خاص و تنها به صرف  شخصیت حقوقی و تاثیر گذار بر مجموعه خود توانایی ادامه راه داشته باشد . راهی بسیار سخت که هدف ما در سال جدید شمسی خواهد بود . این مهم تنها با همراهی و حمایت شما مخاطبان عزیز ما امکان پذیر است . شمایی که ما را دوست دارید و به ما سر میزنید و ما را تشویق میکنید و با نظرات خود هدایت ما را به عهده دارید .

در انتها سالی خوش و پر از موفقیت برای تک تک شما آرزومندم و امیدوارم که این افتخار با ما باشد که در سال جدید هم مهمان لحظه های شما باشیم .

با تشکر امیر حسین

 

4 دوست داشتمش