سمینار نظام سلامت در کانادا (بخش سوم)

سمینار نظام سلامت در کانادا

برگزار کننده : انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه البرتا

ضبط : شهرام

تدوین : امیر حسین

برای همه دوستان مقیم کانادا همیشه روش کار سیستم بهداشتی و درمانی کانادا از ابهامات زیاده برخوردار بوده است . سوالات زیادی از قبیل درمانگاه ها و بیمارستانها و سیستم پذیرش بیمار، دکتر خانوادگی، چکونه به متخصص مراجعه کنیم، چگونه از خدمات پزشکی مثل آزمایشگاه و رادیولوژی استفاده کنیم و دندانپزشکی ها و هزینه های درمانی به چه صورت هست- همیشه در ذهن همه ساکنین کانادا بخصوص تازه واردین به این کشور وجود دارد .

در سلسله سمینار های انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه آلبرتا از آقای دکتر احراری دعوت شد که در خصوص سیستم بهداشتی و درمانی کانادا برای علاقمندان صحبت کنند که این سمینار با استقبال خوب دانشجویان و دیگر علاقمندان مواجه شد و آقای دکتر احراری بطور کامل در خصوص سیستم بهداشتب درمانی کانادا، حقوق بیماران، وظایف پزشکان، پزشک خانواده، هزینه های درمانی و چگونگی پذیرش بیمارستانها و درمانگاه ها در کانادا و بصورت خاص استان البرتا صحبت کردند و در نهایت به پرسشهای دوستان حاضر در این جلسه پاسخ گفتند .

نظر به اینکه فرصت شرکت در این سمینار برای بسیاری فراهم نشد و همینطور برای ایجاد امکان دسترسی همگان در سراسر دنیا به این سمینار از دوستان انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه آلبرتا خواهش کردیم تا این سمینار صدابرداری شده و در گاهشنود قاصدک منتشر گردد . در اینخصوص لازم است از دوست عزیزمان شهرام که این فایل صوتی را تهیه و در اختیار ما قرار دادند تشکر کنیم.

بعلت طولانی بودن زمان این فایل صوتی و برای سهولت در دانلود و شنیدن آن ، این فایل صوتی در سه بخش تقدیم شما دوستان میشود .

مباحث مطرح شده :

– چگونگی انتخاب پزشک خانواده
– سیستم ارجاع به متخصص
– اورژانس
– مراجعه به کلینیک
– خدمات 911
– خدمات درمانی برای کودکان
– بارداری در کانادا
– سیستم سلامت سالمندان
– بیمه های درمانی

و ……

 

ISAUA Canadian Health Care System Seminar

 

photo 1 (1)

 

 

۱ دیدگاه

  1. mitra گفت:

    ممنونم از بابت فایل صوتی مفید
    یه خواهش از شما دارم
    من دانشجوی ارشد مدیریت بیمارستان هستم، و هفته آینده سمیناری راجع به نظام بهداشتی درمانی کانادا دارم، ممکنه لطف کنین دو قسمت قبلی این سمینار رو برام ایمیل کنین
    متشکرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.