مهاجران و آموزش زبان فارسی به کودکان – مصاحبه با گردانندگان مدرسه ایرانیان ادمونتون

با افزایش آمار مهاجران در کشور های خارجی و دغدغه های فرهنگی آنان، انتقال فرهنگ ایرانی به نسل دوم مهاجران همیشه از دغدغه های اصلی خانواده های ایرانی در کشور های خارجی بوده و در این میان نقش زبان  بعنوان اولین وسیله ارتباطی بین نسلهای مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل اغلب خانواده های مهاجر سعی در آموزش زبان فارسی به فرزندان خود دارند که در مواردی بصورت خود جوش بین چند خانواده و یا بصورت انفرادی با فرزندان در این خصوص تمرین میشود که معمولا بدلیل عدم تخصص والدین در آموزش موجب دلزدگی فرزندان از یادگیری فارسی میگردد .

مدرسه ایرانیان ادمونتون بعنوان قدمی مثبت در امر آموزش زبان فارسی و با مطالعه روشهای آموزشی و بهره گیری از معلمین و متخصصین این امر در شهر ادمونتون اقدام به ارائه خدمات به خانواده های ایرانی در ادمونتون کانادا می نماید . فعالیتی ارزشمند که بر پایه آموزش زبان فارسی موجب آشنایی مهاجران نسل دوم با کشور مادری و آداب و فرهنگ و همچنین ایجاد ارتباط فرهنگی بین خانواده های علاقه مند گردیده است .

در این خصوص گاهشنود قاصدک مصاحبه ای با دست اندر کاران و گردانندگان مدرسه ایرانیان انجام داده اند که توجه تمامی علاقه مندان را به این مصاحبه جلب میکنم .

a1

a3

a4

a6

a7

iranianschool

1 Response

  1. هموطن says:

    متأسفم که آقای ثقفی هیچ اشاره‌ا‌ی به انجمن والدین فارسی زبان که خود نیز از اعضای آن بودند و به حق برگزارکننده مراسم هایی که باعث شد مدرسه فارسی ایجاد شود ، نکردند. این انجمن با فعالیت یکساله و با دعوت از وزیر آموزش آلبرتا در مراسم هایی که برگزار کرد به چنین نتیجه‌ی مثبتی ختم شد. انجمنی که با حضور داوطلبان بسیار زیادی فعالیت در خور تقدیر بوده و متاسفانه هیچ اسمی از آن در این مصاحبه نشده است.
    من به عنوان یک هموطن شاهد تلاش این دوستان در این انجمن وظیفه خود دانستم که به این نکته اشاره کنم و انتظار پاسخی مناسب را از شما و مدیر مدرسه دارم
    امیدوارم منبعد از طرف دوستان توجه بیشتری شود.

    ممنون از برنامه خوبتون

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.