مصاحبه ای با علی اشرف درویشیان، نویسنده معاصر

در این برنامه گفتگویی داریم با علی اشرف درویشیان پیرامون زندگی و آثارش. همچنین نظر ایشان را در مورد وضعیت داستان نویسی در ایران جویا شده ایم.

مصاحبه: فاطمه

ویرایش و میکس صوتی: یوسف

با تشکر از: پژهان

8 Responses

 1. آزاده says:

  بسیاراز شما سپاسگزارم . من شیفته ی شخصیت و بینش آقای درویشیان هستم وبرای ایشان سلامتی روزافزون آرزو می کنم

 2. maki says:

  سلام. من هم شیفته ی شخصیت ایشانم و هم آثارشان. ارشد ادبیات فارسی می خونم و دنبال شماره تماسسی از ایشانم. یه شماره از نشر چشمه گرفتم ولی هنوز موفق نشدم با ایشان تماس برقرار کنم. هدفم دیدار ایشان است. موضوع پایان نامه من هم سالهای ابری ایشان است. کاش می توانستم یک بار فقط ایشان را از نزدیک ببینم. هر کس میتواند به من کمک کند که آدرسی یا شماره تماسی از علی اشرف درویشیان بدست بیاورم ، یک دنیا ممنونش میشم.

 3. پرشنگ says:

  استاد بزرگوار همیشه می خواستم کانالی پیدا کنم که بتوانم با شما تماس بگیرم چرا که با کتاب های شما راه خود را یافته می دانستیم
  خواهش میکنم در صورتی که امکان پذیر باشد آدرس یا شماره تلفنی برایم ایمیل کنید با سپاس

 4. کاکتوس says:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان.من قبلا هم البته با یه ایمیل دیگه پیام گذاشته بودم
  دارم واسه پایان نامه ارشدم رو شخصیت های سال های ابری کار میکنم.
  خیلی دوس دارم با آقای درویشیان در رایطه با شخصیت ها خصوصا بی بی صحبت کنم.یه بار دوستان عزیز در نشر چشمه لطف کردن با ایشون تماس گرفتن اما گفتن دختر خانومشون جواب دادن و گفتن پدر بیمار هستن.خواهش میکنم بهم کمک کنید تا بتونم با کمک خود آقای درویشیان دینی رو که به ادبیات و خصوصا در حال حاضر سال های ابری دارم بهتر ادا کنم.
  من با همه ی وجود سالهای ابری رو دوس دارم.
  بارها با گریه های شریف و لطیف گریه کردم و با شیطنت هاشون از ته دل خندیدم.
  بی صبرانه منتظر پیامی از شما هستم.

 5. قاصدک says:

  سلام به شما دوست عزیز،
  سپاسگزاریم که با ما همراه هستید.
  ما هم از طریق یک واسطه با آقای درویشیان تماس گرفتیم. همون طوری که خودتون هم گفتید، ایشان بیمار هستند و خیلی راحت نمیشه که وقت مصاحبه با ایشان داشت.

 6. حسن مرادی says:

  امیدوارم همیشه شاداب وسلامت باشی ودردهای زندگی را همان طورکه درآثارتان بازگو کرده اید امید دارم این دردها روزی درمان شود. با امید چاپ شدن دیگر آثارتان. و چاپ آثار گذشته برای نسل امروز.

 7. معصومه says:

  باسلام وعرض ادب خدمت بزرگواری که قلمش گویا جان داشت.سالهاازآنموقع که داستانهای آقای درویشیان رامیخواندم گذشته ولی همیشه بیادشان هستم.آیاهنوزهم مینویسند؟من حالا 50ساله هستم.

 8. قاصدک says:

  ایشان هنوز هم در کار نوشتن فعال هستند. برای آگاهی از لیست کتاب های ایشان می توانید به صفحه مربوط به آقای درویشیان در ویکی پدیا مراجعه کنید.